Ściek Betonowe Czy Z Polipropylenu?

Ściek Betonowe Czy Z Polipropylenu?

Do wyboru są gotowe zbiorniki z betonu lub tworzywa sztucznego. Jedne oraz drugie mają zalety, atoli też także wady. Na które w takim razie się zadecydować?

ściek z betonu

Wykonuje się je w większości wypadków spośród prefabrykowanych elementów betonowych dodatkowo żelbetowych. Produkowane są szamba jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową również dwuczęściowe - składające się z dwóch połączonych skorup (dostępne są również modele wielokomorowe). Zbiorniki są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe lub prostokątne) wykonane z żelbetonu oraz PCW również wejście inspekcyjny, służący do wyciągania nieczystości (spośród przykrywką blaszany ocynkowanej).

Wadą tego typu zbiorników jest spory obciążenie. Powaga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. W ten sposób duży ciężar zbiornika betonowego prawdopodobnie motać jego usługi transportowe i składanie. Producenci szamb betonowych zwykle zapewniają usługi transportowe oraz składanie, dysponując specjalistycznym sprzętem.

Zanim natomiast zbiornik zostanie dostarczony wobec wskazany adres, należy przygotować okop o szerokości także długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Należy również zapewnić dostęp aż do wykopu samochodu ciężarowego oraz dać możliwość rozładunek zbiornika tyłem (częściej) oznacza to bokiem. Zbiornik montowany jest za sprawą urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest górna część zbiornika. Pozycja łączenia zbiorników dwuczęściowych jest z kolei kodowanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.

Kloaka z betonu jest z pewnością solidniejsze od szamb plastikowych. O ile ponad zbiornikiem planujemy np. pozycja parkingowe dla samochodu, innymi słowy droga dojazdowa do garażu wskazane jest wybrać otóż to taki rodzaj zbiornika. Dół gnilny betonowe będzie również lepszym rozwiązaniem, jak mamy przełożony równy wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Jeśli w najbliższej przyszłości planowana jest urządzenie sanitarne, to podobnie będzie zdrowszy wybór - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.

Dół gnilny tworzywowe

Wykonuje się je najczęściej spośród polietylenu o wysokiej gęstości i żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe oraz odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Na przykład: pojemnik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go w takim przypadku transportować również składać (wolno to zwłaszcza zdziałać we własnym zakresie), aż do posadowienia zbiornika nie jest konieczny żuraw. Przypuszczalnie się tak sprawić, że kloaka przestaje nam znajdować się potrzebne, bo wykonano przyłącze kanalizacyjne. Zbiornik taki jest dozwolone nadal wyzyskać aż do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) oznacza to komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo czy oczyszczalnia lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wadą zbiorników plastikowych jest przeciwnie zaś mała wytrzymałość na duże odpowiedzialność. Nie zaleca się miejsca ponad nimi ustalać na miejsce do parkowania dla wozów.

W gruntach o wysokim poziomie wód plus gruntach gliniastych (w których być może się tezauryzować woda) zbiornik koniecznie należy zabezpieczyć nim wyporem. W tym celu należy go obetonować to znaczy osadzić aż do płyty żelbetowej.